Darmowa dostawa od 399,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge
2016-08-23

Zabawkowe pojazdy, czy warto kupić je swojemu dziecku?

Zabawa to ważny element w rozwoju każdego malucha. Bawiąc się, dziecko poznaje otaczający go świat, uczy się obsługi nowych przedmiotów, rozwija wyobraźnię i kształtuje swoje zdolności manualne. Można powiedzieć, że zabawa w korzystny sposób wpływa na jego rozwój intelektualny i fizyczny, przygotowując dziecko do życia w świecie osób dorosłych.

Naśladowanie dorosłych kwintesencją zabawy

Zabawy tematyczne to grupa zabaw szczególnie cenionych przez dzieci w wieku przedszkolnym. Podczas zabawy dziecko skupia się na naśladowaniu charakterystycznych zachowań i wykonywaniu określonych czynności zaobserwowanych w realnym świecie. Takie zabawy mają charakter silnie socjalizacyjny, przygotowujący dzieci do pełnienia określonych ról, uczący je określonych zachowań, sposobów postępowania czy realizacji konkretnych czynności.

zabawki dla chłopców BruderChłopcy bawią się zadaniowo

Doskonałym przykładem tego typu zabaw może być lubiana przez dziewczynki zabawa w gotowanie lub w sklep, a w przypadku chłopców zabawa w farmę, w policję lub w straż pożarną. Zabawki dla chłopców, jakie mogą przydać się w czasie takich tematycznych zabaw to m.in. różnego rodzaju pojazdy rolnicze, wozy policyjne czy pojazdy strażackie. Warto zaznaczyć, że zabawy tematyczne nie tylko socjalizują. Podczas takich zabaw dziecko rozwija także swoją wyobraźnię. Ostatecznie nawet najlepsze zabawki dla chłopca tj. rolniczy ciągnik czy zabawkowy kombajn, nie wystarczą do zabawy. Muszą być uzupełnione o wizję pól i ulic, po których takie pojazdy się poruszają i o zadania, które wykonują. Trzeba pamiętać, że w odróżnieniu od dziewczynek, chłopcy zabawę na ogół traktują bardzo zadaniowo. Stąd też ich fascynacja różnymi maszynami rolniczymi, pojazdami policyjnymi czy wozami strażackimi, które pozwalają bawić się w gaszenie pożarów, łapanie złodziei, koszenie zboża czy oranie pola.

Zabawki Bruder jak rzeczywiste

Jeśli Twoje dziecko lubi zabawy pozwalające odzwierciedlać świat osób dorosłych, pomysł na zakup zabawkowego pojazdu wydaje się w pełni uzasadniony i celowy. Warto przy tej okazji sięgnąć po produkt z wyższej półki, zabawkę profesjonalnie wykonaną, trwałą i dobrze odzwierciedlającą pojazd, który można spotkać w świecie realnym. Doskonałym przykładem takich zabawek mogą być miniaturowe pojazdy marki Bruder. Zabawki tej firmy to m.in. różnego rodzaju ciągniki dla dzieci i inne zabawkowe maszyny rolnicze, a także pojazdy policyjne, wozy strażacki czy niezwykle realistycznie wyglądające koparki dla dzieci. Jeśli Twoje dziecko lubi bawić się w farmę, nie musisz poprzestawać na ciągnikach. W ofercie firmy Bruder znajdziesz także pięknie wykonane kombajny dla dzieci (My też je mamy - TUTAJ), a także różnego rodzaju akcesoria, które uwiarygodnią i wzbogacą zabawę w gospodarstwo rolne.

zabawkowy traktorNauka świata przez zabawę

Dzięki zabawie pojazdami jak zabawki rolnicze, Twoje dziecko pozna wiele czynności związanych z codzienną praca na roli, nauczy się poznawać i rozróżniać wiele gatunków roślin uprawnych i zwierząt hodowlanych. Poza tym taka zabawa to doskonały sposób na rozbudzenie wyobraźni dziecka i kształtowanie jego zdolności manualnych. Dobrze odwzorowane maszyny rolnicze, zabawki przedstawiające postacie i zwierzęta, to także okazja do nauczenia dziecka określonych zachowań, przekonanie go o konieczności wykonywania codziennych obowiązków, nauczenie odpowiedzialności. Jeśli chcesz kształtować w swoim dziecku tego typu wartości, pomyśl o sprezentowaniu mu jakiegoś rodzaju pojazdów, na przykład wspomnianych wcześniej pojazdów marki Bruder. Zabawki rolnicze tej firmy to wspaniała okazja do zabawy i doskonały sposób na rozbudzenie określonych zainteresowań dziecka.

Jeśli widzisz, że Twoje dziecko lubi zabawy tematyczne lub jeśli samemu chcesz zachęcić je do tego typu zabaw, a przez to w pozytywny sposób kształtować jego osobowość, nie wahaj się sięgnąć po jedną z wielu dostępnych u nas zabawek Brudery. Dzięki zabawie maszynami rolniczymi, strażą pożarną czy policją, Twoje dziecko lepiej pozna otaczający go świat, zacznie poznawać i rozumieć kwestię odpowiedzialności, zalety pracy i owoców, jakie ona przynosi. To cenna nauka, która w pozytywny sposób odbije się na jego przyszłym życiu.

Polecane

pixelpixelpixelpixel