Darmowa dostawa od 399,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge
2019-04-24

Zabawki dostosowane do wieku dziecka - sześciolatek

Sześciolatek jest już pewny swoich zainteresowań, a dodatkowo bardzo interesuje się otaczającym go światem. Próbuje wszystko zrozumieć i wszystkiego spróbować. Stale rozwijające się zdolności kreatywne sprawiają, że ciężko jest znaleźć zabawę, która pochłonie go do reszty przez dłuższy czas. Dlatego musimy wybierać zabawki rozsądnie i z głową.

Który sześciolatek nie chce zostać strażakiem lub policjantem?

W tym wieku większość dzieci chciałoby wykonywać zawody ryzykowne i emocjonujące. Jednak główną przyczyną zainteresowania naszych pociech są... pojazdy, którymi osoby wykonujące daną profesję jeżdżą. Straż i policja to przecież najfajniejsze samochody pod słońcem, a każdy maluch chciałby przejechać się choć raz na sygnale. Nic więc dziwnego, że zabawkowe samochody tego typu są niezwykle popularne wśród sześciolatków. Ważne jest jednak, by były jak najwierniej odwzorowane. Muszą mieć w szczególności:

  • otwierane drzwi,
  • migające światła,
  • sygnał dźwiękowy,
  • ruchome koła,
  • podnoszone rampy i wyciągi,
  • możliwość polewania wodą w przypadku wozów strażackich.
Sześciolatek od razu zauważy brak tych funkcjonalności, przez co takie pojazdy użytkowe przestaną być interesujące. Markowe zabawki Bruder są doskonale wyposażone i doskonale odzwierciedlają rzeczywiste pojazdy.

Nauka i zabawa w jednym

Sześciolatek już wkrótce po raz pierwszy zasiądzie w szkolnej ławce, by zgłębiać niezbędną wiedzę – również z dziedziny przyrody i ekologii. Z pewnością już zadaje różne pytania o dokładny proces tworzenia niektórych przedmiotów. Naszego sześciolatka możemy uczyć poprzez zabawę. Wyjdźmy z dzieckiem do parku czy lasu i weźmy ze sobą zabawkowe maszyny leśne:

  • samochód do przewozu drewna,
  • łuparkę,
  • przyczepę.

Nie może zabraknąć również figurki drwala z akcesoriami. Wystarczy kilka patyków, a nasza pociecha zamieni się we właściciela tartaku. Pokażmy, jak wygląda proces pozyskiwania drewna od samego początku. To również idealna okazja do nauki, jak ważne jest szanowanie przyrody i jej dobrodziejstw. Na działkę zabierzmy traktor leśny i pozwólmy dziecku samodzielnie wykarczować kawałek ziemi i rozpocząć uprawę plonów. Uświadomimy naszemu sześciolatkowi, jak trudne i pracochłonne jest dostarczenie owoców i warzyw na nasze stoły. Możemy nawet w naszej opowieści cofnąć się daleko w przeszłość i opowiedzieć, jak to się stało, że naszą planetę nie porastają już same lasy.

Sześciolatki dużą wagę przywiązują do jakości wykonania i atrakcyjności danej zabawki. Jeśli chcemy, by nasza pociecha spędziła z nią sporo czasu, nie warto oszczędzać. Wybierajmy propozycje ciekawe, które odzwierciedlają przedmioty z życia codziennego.

Polecane

pixelpixelpixelpixel