Darmowa dostawa od 399,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge
2019-02-06

Zabawki dostosowane do wieku dziecka – czterolatek

Czteroletnie dziecko ma już określone preferencje co do sposobu spędzania wolnego czasu. Potrafi bawić się swoją wyobraźnią, co wiąże się z tym, że uwielbia zabawy tematyczne i wciela się w różne role. Jest bardzo samodzielny i sprawny manualnie, a więc świat zabawek stoi dla niego otworem.

Śmieciarka i miniładowarka, czyli czterolatek na budowie


Wyobraźnia dziecka w tym wieku pozwala mu wcielać się w przeróżne role, szczególnie te, które może obserwować w życiu codziennym. Prawdziwe wejście w świat budowy umożliwią zabawki dla chłopców, takie jak:

    • śmieciarka,
    • miniładowarka,
    • wywrotka.

Markowe zabawki Bruder są tak kolorowe i funkcjonalne, że gwarantują wiele godzin niezapomnianej zabawy. Dzięki nim możemy angażować malucha do bardziej rozbudowanych dialogów, przy okazji poszerzać zakres słownictwa. Wchodzenie w rolę, chociażby pracownika pojazdów użytkowych, jak śmieciarki, może być okazją do nauki segregowania śmieci oraz dbania o środowisko. Dodatkowo ważne jest, by wszystkie maszyny budowlane czy użytkowe posiadały ruchome części i dodatkowo odłączane elementy, które sprawią wiele frajdy podczas zabawy, ale poprawią również zdolności manualne. Nie możemy także zapominać, że wszystkie tego typu zabawki dla chłopców muszą być całkowicie bezpieczne.

Zabawki dla chłopców, czyli radiowozy i wozy strażackie dla dzieci


Czterolatek, jako baczny obserwator otaczającego go świata, interesuje się tym, co swoim wyglądem czy zachowaniem wyróżnia się na tle pozostałych elementów. Nic więc dziwnego, że wóz policyjny czy straż pożarna są dla niego atrakcyjne. Wozy strażackie dla dzieci są wykonane z troską o każdy szczegół oraz posiadają niezbędne wyposażenie. Jest to chociażby drabina strażacka czy wąż z pompą, które pozwolą na kreatywne spędzenie zabawy. Zwróćmy uwagę, że zabawki muszą do złudzenia przypominać prawdziwy radiowóz:

    • wydawać dźwięki,
    • mieć skrętne koła,
    • mieć otwierane drzwi.

Czy jest coś atrakcyjniejszego niż policja i straż pożarna? Zabawki te sprawią, że spożytkujemy nadmiar energii naszego czterolatka. Istotna jest też zatem wysoka jakość ich wykonania. Takie pojazdy otwierają przed nami wachlarz możliwości. Możemy uczyć naszego malucha zasad bezpieczeństwa na drodze czy podstaw pierwszej pomocy.  Nauka przez zabawę to jest to!

Wszechstronny rozwój czterolatka jest istotny, by wspierać jego samodzielność i kreatywność. To czas, kiedy uczymy go wchodzenia w różne role społeczne, pokazujemy, jak funkcjonuje otaczający nas świat. Dlatego zabawy pojazdami budowlanymi, radiowozem czy karetką stymulują jego wyobraźnię i pozwalają na twórcze spędzanie czasu. Gwarantujemy, że będą mu towarzyszyły przez wiele lat.

Polecane

pixelpixelpixelpixel