Darmowa dostawa od 399,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge
2018-02-09

Nauka dziecka numerów ratowniczych z zabawkową karetką ambulansem

Pojazdy uprzywilejowane- takie jak karetka, pogotowie czy też straż pożarna od zawsze wzbudzały u dzieci ciekawość i fascynację. Mimo tego, że czasy się zmieniają i obecnie rodzice mogą zakupić dla swojej pociechy praktycznie wszystko to w dalszym ciągu pojazdy z sygnalizatorami świetlnymi i dźwiękowymi cieszą się ogromną popularnością. Na rynku jest masa takich propozycji, często jednak są to zabawki, tak zwane jednorazowe. Dlaczego? Otóż niektóre z nich wykonano z kiepskiej jakości plastiku i odpadają z nich kolejne elementy. Z tego względu warto dokonać jednego, porządnego zakupu.


Karetka Brudera - prawie jak prawdziwa!


Na pewno taką opcją wartą rozważania, jest karetka ambulans marki Bruder z figurką ratownika. Po pierwsze, zwraca ona uwagę jakością wykonania. Ambulans ten został bowiem zrobiony z wysokiej jakości plastiku, który jest niezwykle wytrzymały na każdą zabawę pociechy. Wszystkie elementy wykonano z dbałością o szczegóły, tak by ta zabawkowa karetka jak najbardziej przypominała autentyczny pojazd uprzywilejowany. Otwierane drzwi kierowcy, boczne kabiny z rozkładanymi schodkami czy też wysuwane nosze, z pewnością podziałają na wyobraźnię dziecka. Elementy takie oraz to, że z karetki możemy zdejmować dach, by mieć do środka swobodny dostęp, dają nieograniczone pole do zabawy. Nie bez znaczenia będą tu też dźwięki i światła. Wiadomo przecież, że im głośniejsza zabawka, tym więcej frajdy dla najmłodszych.


karetka bruder


Nauka przydatnych umiejętności


Ciekawą propozycją zabawy ambulansem będzie na pewno jeżdżenie na akcje do wypadki i pomoc poszkodowanym. Żeby zyskać na autentyczności, warto wykorzystać do tego celu inne zabawki, takie jak samochodziki, ludziki i nie tylko. Prócz zabawy, możemy dziecku wpoić niezwykle przydatną umiejętność, jaką jest nauka numeru telefonu ratowniczego. Wielu rodziców wychodzi z założenia, że pociecha nie jest w stanie pojąć takiej umiejętności- otóż nic bardziej mylnego. Tak naprawdę nawet trzylatek jest w stanie zapamiętać kilka cyfr. Jeśli jeszcze wymyślimy naukę w formie zabawy to całość będzie przyjemnością. Jak to uczynić? Otóż wzywając ambulans do wypadku, tłumaczymy że najpierw należy zadzwonić po pomoc, a wystarczy w tym celu wybrać trzy cyfry. Numer 112 zapamiętają wszystkie dzieci. Jeśli do tego włączymy zabawkowy telefon i pokażemy, jak cyfry te wybierać, to na pewno na efekty nie będziemy musieli długo czekać. Cała reszta zabawy- a więc przyjazd karetki ambulansu na miejsce i inne akcje, to niesamowita atrakcja dla pociechy, która nawet nie będzie wymagała naszego zaangażowania. Tym samym za pomocą prostej czynności, nauczymy nasze dziecko bardzo przydatnej umiejętności.
pojazd karetka bruder
pixelpixelpixelpixel