Najlepsze zabawki dla bliźniaków

2017-08-18
Okres oczekiwania na bliźniaki jest wypełniony radością, ale również wieloma wątpliwościami i obawami – szczególnie u osób, które po raz pierwszy zostaną rodzicami. W końcu podwójne szczęście niesie za sobą także dwa razy więcej pracy i obowiązków. Jak zatem to wszystko pogodzić i nie zwariować? Z pewnością pomocne w tym zakresie będzie wsparcie rodziny i najbliższych, jak również merytoryczne przygotowanie do macierzyńskiej roli. I nie chodzi o ilość potrzebnych ubranek czy akcesoriów pielęgnacyjnych, ale również zabawek. Nie od dziś bowiem wiadomo, że zabawa jest ważnym elementem w życiu rozwijającego się maluszka. I posiadanie specjalnie przeznaczonych w tym celu zabawek ułatwia mu odkrywanie otaczającego świata. O ile w przypadku jednego dziecka sprawa nie wydaje się zbyt skomplikowana, tak w przypadku bliźniaków  może przysporzyć rodzicom sporo trudności. Kupić takie same zabawki, a może różne? Czy istnieje na to pytanie jakaś sensowna odpowiedź?

Podwójne szczęście to podwójne zabawki?

Tak naprawdę, ile ludzi, tyle opinii. Jedni są zdania, że w trosce o zdrowie dzieci i dobre samopoczucie dorosłych warto zaopatrywać się w identyczne przedmioty, które zminimalizują prawdopodobieństwo ewentualnych kłótni między dziećmi. Nie brakuje jednak opinii, że tego typu praktyki nie mają logicznego uzasadnienia. Upodobania maluchów zmieniają się jak w kalejdoskopie i upragniony do tej pory traktorek po półgodzinnej fascynacji może znaleźć się w kącie. O ile jeden trafi do kosza to pogodzenie z tą sytuacją może być nieco łatwiejsze. Gorzej, gdy będą to dwie takie same zabawki...

Co wybrać na prezent dla bliźniaków?

Jaki zatem podarunek wybrać dla rodzeństwa? To pytanie z pewnością zadaje sobie wielu rodziców, jak również osób z najbliższej rodziny. Ciekawym pomysłem jest obdarowywanie smyków tą samą zabawką, ale w innym kolorze lub różniącą się posiadanymi funkcjami. Przykład mogą stanowić kombajny z serii Profi marki Bruder. Pierwszy – Class Jaguar przeznaczony do zbioru kukurydzy i Class Lexion z pojemnikiem na zboże. Zabawki z pozoru wyglądają na takie same, w istocie jednak charakteryzują się innym zastosowaniem.

Zabawki Bruder – inwestycja w prawidłowy rozwój dziecka

Zabawki marki Bruder wykonane są z wysokiej jakości materiałów, wiernie odzwierciedlając oryginalne pojazdy. Trwałe, bezpieczne i umożliwiają zróżnicowaną zabawę, głównie z powodu ilości akcesoriów dodatkowych pozwalających na dowolną ich konfigurację, dzięki czemu każdego dnia zabawa może przybierać inny charakter!
pixelpixelpixelpixel