Darmowa dostawa od 399,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge
2019-01-22

Kim będę w przyszłości? Pokaż dziecku jakie ma opcje dzięki zabawkom!

Wielu rodziców nie ma nawet świadomości tego, jak bardzo to, czym bawią się ich dzieci, może wpłynąć na wybory w dorosłym życiu. Tymczasem badania naukowe jednoznacznie potwierdzają, że wiele późniejszych zainteresowań i hobby bierze się właśnie z dziecięcych zabaw. Warto zatem wybierając kolejny prezent pomyśleć o tej kwestii - być może w przyszłości w rodzinie pojawi się przyszły strażak, policjant czy operator sprzętu budowlanego.

Dlaczego zabawki są takie ważne?


Zabawki pełnią ogromnie ważną rolę edukacyjną, mając duży wpływ na rozwój maluchów na wielu płaszczyznach. Tak popularne klocki poprawiają zdolności manualne i precyzję, ale też rozwijają wyobraźnię i umiejętności konstrukcyjne. Co ważne, są przeznaczone dla dzieci w każdym wieku, dla tych starszych będą bardziej zaawansowane, nierzadko z różnymi elektronicznymi czy mechanicznymi mechanizmami. Z kolei gry planszowe to nie tylko przyjemny sposób spędzania wolnego czasu, ale też ważna nauka. Logiczne myślenie, przewidywanie ruchów swoich i towarzyszy - to wszystko można rozwijać grając w popularne planszówki. Wtedy też dzieci mają okazję nauczyć się przegrywania. Wbrew pozorom ta umiejętność i radzenie sobie z emocjami są bardzo potrzebne. Takich zabawek, które można z powodzeniem wykorzystać zarówno do nauki, jak również rozwijania zainteresowań, jest naprawdę dużo. Warto więc zastanowić się chwilę przed zakupem i jeśli będzie możliwość to wybrać coś takiego, co pomoże w rozwoju malucha.

Jak zabawki mogą pomóc w wyborze swojej drogi życiowej?


Wielu młodych panów marzy o tym, żeby w przyszłości zostać strażakiem, policjantem, lekarzem czy nawet kosmonautą. Podobnie jest z dziewczynkami. Marzenia te często są wyidealizowane, gdyż tak naprawdę żadne dziecko nie ma pojęcia, czym takie osoby na co dzień się zajmują. I tu właśnie pojawia się ogromnie istotna rola zabawek - dzięki nim młodzi ludzie mogą zapoznać się z charakterem danych profesji. Jeśli na przykład jako prezent pojawi się figurka ratownika i pacjentki i do tego zestaw medyczny z całym wyposażeniem, to maluch na pewno będzie przeszczęśliwy. Dołożenie do tego ambulansu sprawi, że na "leczeniu" zaprzyjaźnionych pacjentów czy ratowaniu pluszowych przyjaciół będą mijały całe popołudnia. Ale przy okazji, dziecko zapozna się z działaniem poszczególnych sprzętów i być może bardziej zainteresuje się w tym kierunku.

Duży wóz strażacki ugasi każdy pożar, a przy pomocy policyjnego jeepa można będzie złapać każdego złoczyńcę. Kto wie, może kiedyś przełoży się to na prawdziwe życie?

figurka ratownika i pacjentki
Bruder 62710 bWorld figurki ratownika i pacjentki
jeep policyjny
Bruder 02527 Jeep Wrangler policyjny z figurką czarnoskórego policjanta i z modułem świetlno-dźwiękowym

karetka ambulans zabawka
BRUDER 02536 karetka ambulans z figurką ratownika

wóz strażacki zabawka
Bruder 02771 MAN wóz strażacki z drabiną i modułem świetlno-dźwiękowym

Co warto pokazać swojemu dziecku?


Rodzice mają naprawdę dużo możliwości, jeśli chodzi o zabawki pokazujące, czym zajmują się poszczególne zawody. Wspomniane już zestawy lekarskie czy strażackie to zaledwie niewielka część tego, co jest dostępne na rynku. Dużym powodzeniem cieszą się najróżniejsze pojazdy i maszyny, ale w wersji imitującej prawdziwe. Pozwalają one w zabawie wcielać się w kierowców czy operatorów, a to z kolei przekłada się na poznawanie specyfiki pracy takich osób. Niektóre zabawki dostępne są w całych seriach, więc jeśli maluch będzie się nimi interesował to można systematycznie rozbudowywać kolekcję.

Wybierając różnego rodzaju maszyny rolnicze zabawki czy zabawki budowlane warto zwrócić uwagę na jakość wykonania. Trwały, solidny plastik sprawi, że zabawka będzie długo i bezpiecznie służyła. Ale ważne jest także odwzorowanie różnych szczegółów, które dostarczą odpowiedniej realności. Jeśli podarowane traktorki dla dzieci będą miały wygląd zupełnie jak prawdziwy sprzęt, to mały kierowca będzie czuł, jakby naprawdę nimi kierował.

Polecane

pixelpixelpixelpixel