Darmowa dostawa od 399,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge
2018-12-14

Jaki prezent wybrać dla dziecka w wieku przedszkolnym? 

Dzieci przedszkolne są już bardzo sprawne manualnie, a jednocześnie pełne ciekawości i odkrywania świata. Uwielbiają też całymi dniami się bawić, a w tym wieku mają jeszcze taką możliwość. Wielu z nich ma już określone zainteresowania, ale to nie przeszkadza im w eksperymentowaniu i szukaniu nowych wyzwań. Dlatego też dorośli nierzadko mają sporo problemów z tym, żeby wybrać odpowiedni prezent na urodziny czy gwiazdkę, który zaciekawi i sprawi dużą radość. Warto zatem poznać kilka typów, które w większości przypadków stanowią absolutne pewniaki.


Klocki


Nie ma chyba dziecka, które nie lubiłoby się bawić klockami. A do wyboru jest ich naprawdę dużo, więc z pewnością uda się jakieś kupić. W ostatnim czasie do łask powróciły klasyczne klocki drewniane - można z nich budować wyjątkowe i niepowtarzalne konstrukcje. Cały czas chętnie są też kupowane zwykłe, plastikowe. W przypadku przedszkolaków zdecydowanie lepsze będą te o mniejszych rozmiarach, wymagające większej sprawności. Oczywiście nie można zapomnieć o gotowych, tematycznych zestawach, których także w sklepach jest ogromna propozycja. Można wybierać spośród klocków inspirowanych znanymi bajkami i filmami, architekturą, kosmosem czy techniką. Dużym zainteresowaniem cieszą się także różnego rodzaju pojazdy, na przykład koparki, walce, spychacze czy maszyny rolnicze. Często posiadają one elektryczne mechanizmy, umożliwiające sterowanie.


Gry planszowe


Gry planszowe to kolejny hit, jeśli chodzi o zabawki dla przedszkolaków. W ich przypadku także nie można narzekać na wybór - począwszy od klasycznych chińczyków czy grzybków, a kończąc na nowych propozycjach, które co roku pojawiają się na rynku. Planszówki uczą cierpliwości, logicznego myślenia i ponoszenia konsekwencji swoich decyzji. Są jednocześnie świetnym sposobem spędzania wolnego czasu w rodzinnym gronie, dając przy tym mnóstwo zabawy i radości.


Samochody i pojazdy


Większość chłopców, ale też i całkiem spore grono dziewczynek, z pewnością będzie bardzo zadowolone, jeśli w rozpakowanym prezencie znajdzie się jakiś wyjątkowy pojazd. Oczywiście największym powodzeniem cieszą się różnego rodzaju samochody i wyścigówki, ale możliwości jest tu znacznie więcej. Można na przykład postawić na trwałe i wytrzymałe modele pojazdów budowlanych i rolniczych. Koparka dla dzieci, spychacz czy ciągnik świetnie się sprawdzi przy zabawie w domu, a jeszcze lepiej w piaskownicy. Jeśli w zestawie pojawi się jeszcze przyczepka z wywrotką jak traktor John Deere z przyczepą , to ciężko będzie dzieci zawołać do domu. Można też pójść w stronę nietypowych rozwiązań, które zapewne okażą się świetnym pomysłem. I na przykład wybrać coś z szerokiej propozycji maszyn rolniczych. Samochodami bawią się wszyscy, ale u mało którego chłopaka można zobaczyć owijarkę do siana, kombajn dla dzieci do kukurydzy, opryskiwacz talerzowy czy brony. Takie zabawki nie tylko dają okazję do miłego spędzania wolnego czasu, ale także są świetnym narzędziem nauki. Bardziej rozbudowany zestaw rolniczy to możliwość poznania, jak działają różne urządzenia i maszyny oraz jak się je stosuje w prawdziwym życiu.Kolejną grupą zabawek, na które warto zwrócić uwagę przy szukaniu prezentu dla przedszkolaka są wszelkie pojazdy medyczne i służb mundurowych. Samych straży pożarnych jest do wyboru kilkanaście różnych modeli, każdemu chłopcu z pewnością spodoba się wóz strażacki z drabiną i modułem świetlno-dźwiękowym z figurką strażaka  czy Mack straż z drabiną i modułem świetlno-dźwiękowym.


wóz strażacki dla dzieci
Polecane

pixelpixelpixelpixel