2016-10-19
Jak zrobić domowy plac budowy dla dzieci
Psycholodzy, rodzice, a przede wszystkim dzieci ? wszyscy wiedzą doskonale, że zabawa jest wspaniałym sposobem spędzenia czasu. A ta z rodzicami jest zdecydowanie najlepszą na świecie. Sezon jesienno-zimowy, kiedy pogoda za oknem nie rozpieszcza, zmusza nas do zabaw w domu. Własne cztery kąty nie muszą jednak wiać nudą po kątach.
Dzieci doceniają wspólną zabawę z rodzicami
Pytając za kilka lat swojego synka o jego ulubioną zabawę z dzieciństwa, prawdopodobnie nie opisze Ci jej dokładnie. Możesz mieć jednak pewność, że najchętniej przywoływaną będzie ta, w której poświęciłaś mu swój czas. Odkładając na bok pracę i obowiązki domowe. Chłopcy to wulkany energii, pełni ogromnych pokładów kreatywności. Wspólna zabawa pozwoli Ci nie tylko uszczęśliwić synka, ale także odpowiednio spożytkować jego energię. Coraz częściej jednak już samo przygotowanie miejsca na zabawę może być? niezłą frajdą!
Sposób na jesienną nudę
Zabawki Bruder to niezwykłe maszyny, prawdziwe koparki, ogromne traktory, które najlepiej sprawdzą się na piasku przy domu czy osiedlowym placu zabaw. Kiedy jesienna aura nie nastraja do wychodzenia na dwór, wystarczy podłoga w pokoju Twojego synka lub balkon, żeby stworzyć plac budowy z prawdziwego zdarzenia.
Najpierw zabezpiecz podłogę ? świetnie nada się do tego plandeka, materac turystyczny lub dwa śpiwory w zależności od wielkości pomieszczenia. Na tak przygotowaną powierzchnię wysyp suchy piasek. Znajdziesz go w licznych sklepach budowlanych lub chociażby we własnej piaskownicy.
Budowa zaczyna się od fundamentów
Z kartonu powycinajcie podłużne elementy, które będą stanowić wyznaczenie obszaru fundamentów. Spędzając czas ze starszymi dziećmi możesz nawet samodzielnie przygotować ?beton?. Bezpiecznym odpowiednikiem cementu, do zrobienia w domowym zaciszu, będzie masa solna. Do jej przygotowania wystarczy zmieszać szklankę mąki i soli. Następnie, stopniowo dolewając wodę wyrabiaj masę. W ten sposób możesz stworzyć ?beton? na budowlane fundamenty. Pustą rolkę po papierze toaletowym wykorzystajcie jako rurę do wylewania przygotowanej masy solnej. Takie szczegóły pomogą Wam wiernie odtworzyć klimat placu budowy.
Buduj i maluj
Drewniane lub tekturowe klocki posłużą za elementy konstrukcji budynków. Zbuduj całe osiedle lub wymarzony dom Twojego malucha. Przygotuj również kolorowe farbki, aby nadać budowlom niezwykłego, indywidualnego charakteru.
W zależności od wieku Twoich pociech, zabawa ta może mieć również charakter edukacyjny. Rozwiniesz w dziecku postrzeganie rzeczywistości i otaczającego go świata. Umiejętność planowania przestrzennego w tak młodym wieku z pewnością przełoży się na jego dorosłe życie. A może i karierę zawodową? Nauka logicznego myślenia, łączenia faktów i poszukiwanie najlepszych rozwiązań jest tym, co może dać Twojemu synkowi samodzielnie zbudowany plac budowy oraz całe miasto.