Darmowa dostawa od 399,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge
2017-02-16

Jak zabawki dbają o rozwój maluszka?

zabawki dla chłopcaRozwój dziecka determinowany jest przez wiele czynników na całej przestrzeni jego życia. Już od najwcześniejszych lat zabawki w różnej formie dbają, o jak najlepsze poznanie świata przy pomocy różnych bodźców: wyraźnych kolorów, rozmaitych w dotyku materiałów czy dźwięków.

Zabawki do pierwszego roku życia

W kilka dni po przyjściu na świat noworodki coraz lepiej odbierają otaczającą je przestrzeń. Zwłaszcza, jeśli otacza je wiele dźwięków. Dowiedziono, że w maminym brzuszku wcale nie jest cicho. Szumy i inne odgłosy wewnątrz organizmu sprawiają, że to właśnie licznymi dźwiękami otoczone jest dziecko – jeszcze przed narodzinami. Tutaj więc jest Wasza rola, jako rodziców, by kontynuować naukę nowych dźwięków. Grające, śpiewające i naśladujące głosy otoczenia zabawki to z pewnością strzał w dziesiątkę, by wesprzeć rozwój dziecka. Coraz większą popularność zyskują zabawki sensoryczne. Ich głównym zadaniem jest stymulacja podstawowych zmysłów, czyli wzroku, słuchu i dotyku. Pierwsze zabawki to miękkie, szeleszczące książeczki w kontrastujących barwach czy świecące karuzele nad łóżkiem przyciągające wzrok dziecka.

Każdy z nas z pewnością jest w stanie przywołać w pamięci ulubiony gadżet z dzieciństwa. Takie same wyjątkowe wspomnienia możecie zapewnić swojemu dziecku. Oprócz popularnych zabawek sensorycznych, już na tym etapie warto wybrać zabawkę, która zostanie z naszą pociechą na długie lata. Dla dziewczynek może być to miękka, szmaciana lalka, której powierzą wszystkie tajemnice. Natomiast chłopcom służyć będą wszelkiego rodzaju pojazdy z sygnałami świecąco-grającymi, jak Jeep Wrangler Rubicon od Bruder. Noworodki słyszą wyłącznie wysokie dźwięki oraz wyraźne kolory, dlatego też ten Jeep, czy inne auta z serii Policja Bruder, zainteresują maluszka sygnałem i kontrastowymi kolorami bieli i czerni, a w miarę dorastania Wasz synek odkryje zupełnie nowe możliwości tej zabawki.

Dalszy rozwój dziecka

Wraz z czasem dzieci wypracowują kolejne umiejętności. Zabawki stymulujące ich zdolności – zwłaszcza te motoryczne oraz skłaniające do kreatywnego i logicznego myślenia – są niezbędne dla prawidłowego rozwoju dziecka. Wielu rodziców jest zdania, że przy odpowiednio dobranej zabawce nauka rosnącego malucha jest o wiele łatwiejsza. Dwulatki, choć już bardziej samodzielne, mają jeszcze problem z utrzymaniem równowagi. Dobrze jest więc wybrać tutaj taką zabawkę, która pomagałaby w stawianiu kolejnych, bardziej stabilnych kroków. Przykładowo betoniarka Mercedes Arocs, którą znajdziecie w naszej ofercie do Bruder ma opływowy kształt zapewniający dobrą chwytliwość dziecięcym rączkom.

Wybierając zabawki zawsze zwracajcie uwagę na wiek dziecka, co już potrafi, a czego się może jeszcze nauczyć. W ten sposób zdobędziecie pewność, że inwestycja w zabawki, to inwestycja w najlepszy rozwój Waszej pociechy.

Polecane

pixelpixelpixelpixel