Darmowa dostawa od 399,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge
2016-08-11

Jak wybrać zabawki dla dwulatka

ciągniki dla dzieciIdealna zabawka to taka, która bawiąc, jednocześnie wspiera rozwój psychofizyczny dziecka, pozwalając mu na swobodne wyrażanie emocji i osobowości. Podpowiadamy więc, jak wybrać zabawki dla chłopca, aby na długo cieszyły dwulatka.

Mądre wybieranie, czyli zabawki edukacyjne

Należysz do grona świadomych rodziców, więc zależy Ci na tym, aby Twoja pociecha dostawała to, co najlepsze dla niej, włączając w to zabawki. Które będą dla niej najlepsze?

Elementarnym kryterium, według którego powinniśmy wybierać zabawki dla chłopca lub dla dzieci w ogóle, jest oczywiście bezpieczeństwo. Przed zakupem przyglądajmy się więc bacznie potencjalnym kandydatom, zwracając uwagę na to, czy nie posiadają np. ostrych krawędzi, mogących zrobić krzywdę malcowi lub małych ruchomych części, potencjalnie niebezpiecznych z uwagi na ryzyko ich połknięcia i zakrztuszenia się nimi.

Na równi z bezpieczeństwem, pamiętajmy o tym, aby kupowane przez nas akcesoria dla dziecka były dopasowane do jego wieku i poziomu rozwoju. Dzięki temu zagwarantujemy mu satysfakcję z zabawy. Zbyt łatwa lub zbyt trudna zabawka zniechęci malucha do aktywności i szybko przeniesie on swoje zainteresowanie na inny przedmiot. Zabawka, aby się nie znudzić, powinna więc być małym wyzwaniem dla dziecka.

Inną ważną cechą, która stanowi o wartości zabawki jest jej edukacyjny charakter. Najlepszy i naturalny sposób uczenia dziecka to nauka poprzez zabawę. Zwracajmy uwagę na to, aby w asortymencie akcesoriów dla naszej pociechy dominowały zabawki edukacyjne. Pierwsze lata życia dziecka są niezwykle istotne w rozwoju malca i mogą rzutować na jego przyszłość. Dlatego tak ważne jest również optymalne poświęcanie mu uwagi przez rodziców. Można to zrobić m.in. poprzez wspólną zabawę, która będzie idealną okazją do spędzenia czasu razem oraz przyczyni się do rozwijania w dziecku pierwszych zachowań prospołecznych. Zabawki Bruder zostały tak zaprojektowane, aby ułatwiały nawiązywanie kontaktu i uczyły pierwszych zachowań socjalnych. Ich interaktywność będzie stymulowała chłopca do działania i rozwijania wyobraźni oraz poznawania otoczenia.

Świadomy rodzic kupuje

Rodzic, który świadomie bierze udział w wychowywaniu swojego dziecka, kupując zabawki nigdy nie powinien iść drogą na skróty. Jest to proces, podczas którego uczymy się i poznajemy akcesoria, które mają bawić, ale i rozwijać nasze pociechy. Idealnymi zabawkami będą ta, które wykażą wiele zastosowań i można używać ich w wielu kontekstach ? dobrym przykładem są tutaj zabawki Bruder. Te cechy sprawią, że maluch odkrywając nowe ich przeznaczenie, będzie oczarowany zabawkami i nie będzie mógł na długo się z nimi rozstać.

Dziecko od drugiego roku życia zaczyna interesować się akcesoriami, które stymulują jego wyobraźnię, ale także lubią naśladować dorosłych, dlatego też chętnie bawią się w piekarza, lekarza, sprzedawcę, budowniczego. Są także wyczulone na dźwięki, łatwo podchwytują melodie. Lubią też lepić z plasteliny i budować z klocków. Dla dwuletniego chłopczyka sprawdzą się więc zabawki-narzędzia, pojazdy np. firmy Bruder, zabawki muzyczne, klocki itp.

zabawkowe traktory roadmaxDomowy plac zabaw

Brzydka pogoda wymusza na nas zorganizowanie dziecku zabawy w domu. Najgorszą z alternatyw, lecz niestety bardzo powszechną wśród rodziców, jest posadzenie malucha przed telewizorem czy ekranem komputera i włączenie mu bajki lub programu dla dzieci. Czas ten jednak można wykorzystać mądrzej, na wspólną zabawę, która nie tylko sprawi dziecku radość, lecz także wesprze jego rozwój oraz przyczyni się do budowania więzi między nim a rodzicem/rodzicami.

Wielu chłopców w wieku dwóch lat przejawia duże zainteresowanie tym, co dzieje się na budowie - pracujące tam maszyny i poruszające się pojazdy stanowią dla niego wielkie źródło fascynacji. Warto wykorzystać kiełkujące w malcach zainteresowanie i... zaaranżować w mieszkaniu placu budowy. Do tego celu najlepiej nadadzą się zabawki Bruder z serii maszyn budowlanych: koparki dla dzieci, jak np. Koparko-Ładowarka ROADMAX, betoniarki, spychacze, wywrotki, czyli wiernie odtworzone pojazdy pojawiające się na prawdziwym placu budowy. Wydzielone na podłodze miejsce warto dodatkowo zaaranżować, aby bardziej przypominało plac budowy, np. sypiąc czysty piasek na podłogę uprzednio wyłożoną folią lub kocykiem.

Podwórkowe zabawy

Przy sprzyjającej aurze i pogodzie, warto przenieść zabawę na podwórko lub do przydomowego ogródka. Ponieważ dwulatka fascynują wszystkie pojazdy, dlatego też wielką radość i wspaniałą zabawę zagwarantują mu akcesoria z serii maszyn rolniczych Bruder: zabawki rolnicze, ciągniki i kombajny dla dzieci, zabawkowe traktorki dla dzieci, takie jak np. Ciągnik z ładowaczem ROADMAX. Rozbudowany asortyment zabawek rolniczych Bruder nie tylko pomoże dziecku rozwijać jego kreatywność i motorykę, ale także pozwoli malcowi na przybliżenie mu codziennego życia na farmie, a to dzięki temu, że maszyny rolnicze ? zabawki tej marki to wiernie odwzorowane pojazdy i osprzęt agrarny. Towarzysząc chłopcu podczas zabawy, można połączyć przyjemność z edukacją: tłumacząc malcowi np. skąd bierze się mleko i inna żywność w naszym domu.

Kompletując akcesoria do zabawy dla dwulatka, pamiętajmy o tym, aby oprócz tak podstawowych cech jak: bezpieczeństwo i dopasowanie do poziomu rozwoju zabawki przynosiły wartość dodatkową: wspomagały rozwój psychofizyczny oraz otwierały dziecko na otaczający je świat i ludzi. Bowiem odpowiedni dobór zabawek jak i wspólne spędzanie czasu z maluchem zaprocentuje w jego późniejszym życiu.
pixelpixelpixelpixel