Darmowa dostawa od 399,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge
2017-01-16

Jak nauczyć dzieci szacunku do zwierząt i roślin?

Dzieci poznając świat uczą się go zupełnie od podstaw. Zadaniem rodziców jest pokazanie im wszystkich czynności, które wymagane są w obsłudze współczesnej rzeczywistości. To właśnie oni pokazują jak używać sztućców, ubierać się czy chodzić i mówić.

Czynności czysto motoryczne czy ogólnego zachowania – to faktycznie absolutna podstawa by nauczyć się funkcjonować w społeczeństwie. Jednakże to wpojenie dziecku zasad moralnych i odpowiednich wartości, sprawi, że wyrośnie na dobrego człowieka. Szacunek do drugiej osoby, zwierząt, a nawet roślin ułatwi start w życiu już przedszkolnym. Okazuje się, że zabawa uczy nie tylko lepszej motoryki, sprawności fizycznej czy odpowiednich zachowań. Także wartości, które można śmiało pokazywać na przykładzie zabawek.

figurka farmera z krową i akcesoriamiPokaż, co dobre, a zrozumie

Naukowcy dowiedli, że mówiąc dziecku o czymś, te bardzo szybko o tym zapominają. Najlepiej jest im to po prostu pokazać. I tutaj przydadzą Ci się zabawki Bruder. Plac budowy, gospodarstwo rolne czy środek lasu – to miejsca, które wymagają przestrzegania wielu ważnych zasad. Jako rodzic przekaż je swojemu maluchowi.

„Tato, skąd bierze się drewno?”

Dbałość o otaczającą nas naturę warto zaprezentować dziecku z perspektywy leśnika lub drwala. Marka Bruder stworzyła wyjątkową kolekcję maszyn leśnych. Dzięki nim pokażesz dziecku, w jaki sposób zadbać o roślinność. Dokładne wytłumaczenie, na czym polega praca leśniczego oraz drwala sprawi, że maluch doceni w przyszłości każde napotkane na swojej drodze drzewo. A w przypadku wizyty w lesie będzie wiedział dokładnie jak się zachować. Przyczepy do wywozu drewna z ładowaczem to idealny sposób na zobrazowanie dziecku, w jaki sposób ludzie podnoszą ogromne drzewa. Traktory leśne to pojazdy mogące pociągnąć wiele ton drewna. Zapewniamy, że Twój syn nie będzie mógł wyjść z podziwu, podczas gdy Ty opowiesz i pokażesz mu magiczny świat lasu.

„Mamo, skąd bierze się mleko?”

Ludzie od zawsze mieszkali obok zwierząt. Wypracowana przez stulecia zależność sprawia, że każdy z nas powinien nauczyć się szacunku do zwierząt – i to nie tylko tych domowych. Większość dzieci krowę czy konia widzi okazjonalnie. Warto uświadomić im, że zwierzęta te pełnią ogromną rolę w życiu ludzi. Bruder chcąc ułatwić pokazanie dzieciom prawdziwego życia na wsi, wykonał zestawy figurek zwierząt, np. krowy wraz ze wszelkimi akcesoriami. Miotła do sprzątania obory, widły do podawania siana do jedzenia, stołek i kanka na mleko – dzięki nim nauczysz dziecko, że aby otrzymać coś od zwierząt, to najpierw musimy o nie zadbać i dać coś od siebie.

Zabawki to prawdziwe źródło nauki o cywilizacji. Wybierz odpowiednie i stwórz niesamowitą oraz pasjonującą historię, dzięki której razem ze swoim maluchem wyruszysz w niezwykłą podróż odkrywania świata.

Polecane

pixelpixelpixelpixel