Darmowa dostawa od 399,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge
2017-02-07

Ferie zimowe w mieście

Wreszcie nastał, drugi po wakacjach, najbardziej oczekiwany czas w roku. Ferie zimowe! W wielu województwach już trwają, w innych dzieci niecierpliwie zaglądają do kalendarza na ich początek. Część szkrabów wyruszy na zimowe wyprawy z rodzicami lub na obozy. Inne z kolei spędzą je w rodzinnych miejscowościach. My jednak znamy sposób na urozmaicenie czasu i mnóstwo dziecięcej rozrywki. Nawet, jeśli Wasze maluchy spędzą ferie w domu.

bworld snowboardZabawa w ogrodzie

Jeśli jesteście szczęśliwymi posiadaczami ogrodu i odwiedziła Was zimowa aura, to już połowa sukcesu. Masa śniegu w ogrodzie może być idealnym sposobem na zabawę. Zabawki dla chłopców, np. koparki świetnie sprawdzą się w budowaniu śniegowych tuneli lub ramp do jazdy na zimowym sprzęcie. Figurki z naszej serii bWorld, jak narciarz czy snowboardzistka, mogą być początkiem sportowej pasji. Zjazdy, wyskoki i obroty – zorganizujcie zawody na najwyższy skok narciarza lub najbardziej szaloną powietrzną ewolucję! Własnoręcznie zrobione medale będą najlepszą nagrodą.

A może Wasz maluch zawsze marzył o wyprawie na biegun północny? Co prawda Mikołaj już dawno zapadł w sen, ale nadal jest tam wiele fascynujących rzeczy do zobaczenia. Zorganizujcie razem z dziećmi prawdziwą wyprawę – kijki, ciepłe ubrania, termos z herbatą. Zabawa wyobraźnią to strzał w dziesiątkę. Budowa iglo jest koniecznym elementem wyprawy.

Zmiana pokoju

stajnia bworldDzieci uwielbiają mieć wpływ na „dorosłe” sprawy. Co powiesz na nową aranżację dziecięcego pokoju? Każdy chłopiec i dziewczynka ucieszą się na propozycję, że mogą sami przemeblować swój pokój. Oczywiście pod nadzorem i z pomocą rodziców. Pamiętaj, że to właśnie Twoje pociechy powinny czuć się komfortowo we wnętrzu, gdzie się bawią i śpią. Dobrym pomysłem jest tematyczne podejście. Dla chłopców, fanów policyjnych i strażackich wozów, urządźcie remizę lub komisariat z prawdziwego zdarzenia. Małe miłośniczki koni z radością będą nadzorować organizację małej stadniny i miejsca dla każdego konia.

Miejskie aktywności

Wiele miast wychodzi naprzeciw potrzebom dzieci. Sprawdźcie w Waszych miejscowościach przygotowane atrakcje – spotkania z ciekawymi osobami, warsztaty z malowania lub ceramiki, pogadanki o zwierzętach w lokalnym ZOO.

Powrót do codzienności po przerwie świątecznej nie tylko dla dorosłych może być trudny. Rozleniwione długim wolnym dzieci potrafią dać się we znaki. Rozpierająca maluchy energia, niechęć do obowiązków czy poranne wstawanie do szkoły – ferie zimowe pozwolą im wypocząć. Wy zaś, jako rodzice, zadbajcie o najlepszą zimową zabawę.

Polecane

pixelpixelpixelpixel