Darmowa dostawa od 399,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge
2019-07-01

Dlaczego warto bawić się z dzieckiem?

Dzieci dają nam szczęście, ale i masę obowiązków. Niektóre z nich są mniej, niektóre bardziej przyjemne. Z pewnością do tych milszych czynności należy wspólna zabawa z dzieckiem. Wielu rodziców zaniedbuje ten codzienny obowiązek i pozwala pociechom bawić się samemu i samodzielnie wymyślać sobie zabawy. To duży błąd, bo to od nas dzieci uczą się szablonów zachowań i to dzięki nam poznają świat.

Zabawa integruje dzieci i rodziców


Dzieci bardzo dużą wagę przywiązują do czasu wspólnie spędzanego z rodzicami. Jeśli nie poświęcimy im wystarczająco uwagi, mogą poczuć się odrzucone i zaniedbane. A wystarczy przecież godzina dziennie spędzona na wspólnej zabawie traktorem dla dzieci czy innymi pojazdami użytkowymi. Wspólnie spędzony czas zacieśnia więzi rodzinne i sprawia, że my – jako rodzice – będziemy przez nasze pociechy bardziej szanowani. Dodatkowe zalety wspólnej zabawy z dzieckiem to:

  •  możliwość wczesnego wykrycia problemów w rozwoju dziecka,
  •  aktywne uczestniczenie w życiu naszej pociechy,
  •  zyskanie zaufania dziecka,
  •  możliwość natychmiastowego korygowania nieakceptowalnych zachowań przy zabawie.

Poświęcając już godzinę dziennie na zabawę z dzieckiem, możemy zyskać z nim o wiele lepszy kontakt. Jeśli to możliwe, wydłużajmy ten czas coraz bardziej. Tylko w ten sposób faktycznie poznamy naszą pociechę. Pamiętajmy, że my sami również stale uczymy się i doskonalimy w byciu rodzicami. Taka zabawa to również doskonała okazja ku temu dla nas samych.

Nauka przez zabawę

Dzieci – szczególnie te najmłodsze – uczą się złożoności świata właśnie od rodziców. To naszym obowiązkiem jest pokazanie pociesze, jak zbudowane są maszyny rolnicze czy dlaczego straż i policja są pojazdami uprzywilejowanymi i co to oznacza. Spędzając czas na wspólnej zabawie z dzieckiem, możemy pokazać mu, skąd biorą się potrawy znajdujące się na talerzu czy w jaki sposób powstał wieżowiec naprzeciwko naszego domu. Możliwości jest tysiące, a świat daje nam prawie nieograniczoną liczbę pomysłów. Pamiętajmy, że choć najważniejsze są wspólne chwile, to bardzo pomocne w takiej nauce przez zabawę mogą okazać się zabawki wykonane z największą dbałością o szczegóły. Zainteresują nie tylko niejednego malca, ale i z pewnością ojcowie również z zazdrością spojrzą na tak dokładnie wykonane zabawkowe maszyny budowlane.

Polecane

pixelpixelpixelpixel