Darmowa dostawa od 399,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge
2016-11-07

Czy zabawkowy pojazd może dorównać oryginałowi?

Kilkuletni i starsi chłopcy lubią zabawę modelami koparek i innymi maszynami budowlanymi, jakie można spotkać na prawdziwych placach budowy. Jeśli Twoje dziecko przejawia takie zainteresowania, warto sprawić mu miłą niespodziankę, sięgając po produkt będący precyzyjnym odwzorowaniem autentycznego pojazdu budowlanego. Doskonałym przykładem takiej zabawki jest koparka JCB MIDI CX, czyli zabawkowy model popularnej koparki, na którą można się natknąć odwiedzając niektóre budowy w Polsce.

koparki dla dzieci
Odpowiednik koparki dla dzieci JCB z serii CX znajdziesz w naszym sklepie na
https://brudery.pl/product-pol-7-Bruder-02427-koparka-JCB-MIDI-CX.html


Podstawowe funkcjonalności zabawkowej koparki JCB

Zabawkowy model koparki JCB w wersji CX nie tylko przypomina oryginalną koparkę tej marki, ale równocześnie posiada szereg funkcjonalności charakterystycznych dla tej kategorii sprzętu budowlanego. Pierwsze ? co rzuca się w oczy, jeśli porównujemy zabawkę z oryginałem, to identyczne kształty i proporcje pojazdów oraz takie samo ich wyposażenie. Zabawkowa koparka JCB MIDI CX, podobnie jak oryginał, posiada ruchomy ładowacz czołowy, który może być wykorzystywany do równania terenu lub do załadunku piasku/ziemi na wywrotkę. Ponadto zabawka wyposażona jest w ruchome tylne ramię zakończone łyżką do nabierania piasku. W oryginalnym pojeździe tylna łyżka wykorzystywana jest do kopania rowów lub dołów, potrzebnych do wykonania instalacji technicznej. W modelu zabawkowym dziecko może używać łyżki do kopania dziur w piaskownicy lub do załadunku piasku czy klocków na zabawkową ciężarówkę. Oprócz przedniego ładowacza i tylnej łyżki, zabawkowy pojazd posiada również ruchome podpory tylne, co stanowi dokładne odwzorowanie tego, z czym możemy spotkać się w kolejnych generacjach oryginalnych koparek JCB z serii CX.

Detale, które wpływają na atrakcyjność zabawy

Podobnie jak rzeczywisty pojazd budowlany, zabawkowa koparka JCB MIDI CX wyposażona została w duże koła o gumowym, miękkim i odpowiednio wyprofilowanym bieżniku, a także w niezależny system przedniego zawieszenia. Dzięki temu w zgrabny sposób może pokonywać niewielkie przeszkody terenowe tj. małe kamyki czy gałązki, co wpływa na atrakcyjność i większy realizm zabawy. Naśladując oryginał, producent zabawki nie zapomniał o dokładnym odwzorowaniu kabiny kierowcy ? wyposażonej w kierownicę i fotel, na którym dziecko może posadzić figurkę operatora maszyny. Oczywiście figurka musi być dopasowana do rozmiaru zabawki. Producent nie zapomniał również o dokładnym odwzorowaniu innych, mniejszych elementów technicznych: tj. schodki do kabiny kierowcy, pionowa rura wydechowa, boczne lusterka czy relingi przy kabinie kierowcy. Jako ciekawostkę można wspomnieć o możliwości odłączenia od zabawki tylnego ramienia, co jest zgodne z możliwościami technicznymi oferowanymi przez oryginalne koparki JCB z serii CX.  

Z oczywistych względów żadna zabawka nie będzie posiadała wszystkich funkcjonalności oferowanych przez profesjonalny sprzęt budowlany. Jednak w przypadku zabawek Bruder, szczegółowość modeli pojazdów okazuje się zaskakująco wysoka, co bezpośrednio przekłada się na atrakcyjność zabawy i efektowny wygląd pojazdu.

Polecane

pixelpixelpixelpixel