Darmowa dostawa od 399,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge
2024-02-08

Czy wiesz, w jaki sposób autka sterowane wspomagają rozwój Twojego dziecka?

Dzieci najszybciej uczą się poprzez zabawę. Dlatego, angażując je do ciekawych aktywności, możesz łatwo zapoznać młodego człowieka z nowymi pojęciami i zasadami ruchu drogowego, a także wspomóc jego koordynację ruchową czy rozwój kreatywności. Do tego celu świetnie sprawdzą się autka sterowane zdalnie. To wyjątkowa zabawka, która zapewnia dzieciom wiele godzin nieprzerwanej zabawy. Przy wsparciu rodziców staje się również cennym narzędziem edukacyjnym. Przeczytaj poniższy artykuł i dowiedz się, w jaki sposób zdalnie sterowane samochody mogą przyczynić się do rozwoju Twojego dziecka.

W jaki sposób sterowane autka wspomagają koordynację i myślenie przestrzenne?

W zależności od wybranego modelu samochody sterowane pilotem są przeznaczone dla dzieci od około 6. roku życia. To czas, w którym młody człowiek bardzo szybko się rozwija i poznaje otaczający go świat. Dlatego warto wykorzystać ten moment na naukę umiejętności, które przydadzą się w późniejszej edukacji oraz codziennym życiu. Autka sterowane bardzo dobrze sprawdzą się jako narzędzie wspomagające rozwój koordynacji wzrokowo-ruchowej, czyli zdolności do wykonywania czynności angażujących równocześnie ręce i oczy. Podczas kierowania pojazdem za pomocą pilota dzieci muszą wykonywać ruchy dłońmi i jednocześnie obserwować otoczenie, podobnie jak w przypadku notowania w szkole, nauki jazdy na rowerze czy opanowywania innych sztuk manualnych.

Zabawa sterowanymi autkami — rozwój zdolności technicznych

Wykorzystanie zdalnie sterowanych aut do codziennej zabawy może również okazać się cenną i przyjemną lekcją z zakresu mechaniki. Obserwując, jak porusza się samochód, dzieci zdobywają podstawową wiedzę na temat zasad ruchu czy prędkości. W późniejszych latach życia tego typu obserwacje przydadzą się podczas tłumaczenia podstawowych zasad matematyki z elementami prostej fizyki. Warto wspomnieć, że dla starszych pociech powstają również modele, które można samodzielnie złożyć lub naprawiać w ramach zabawy. Takie zadania nie tylko zapewnią dziecku wyjątkową satysfakcję, ale również pomogą w rozwijaniu zdolności manualnych i w zrozumieniu prostych układów mechanicznych.

Jak wykorzystać sterowane samochody do nauki zasad ruchu drogowego?

Czy wiesz, że autka sterowane zdalnie możesz również wykorzystać do zaznajomienia dziecka z podstawowymi zasadami bezpieczeństwa na drodze? Istnieją specjalne mapy przedstawiające ulice wraz ze znakami czy najczęściej spotykanymi zagrożeniami, które mogą pojawić się podczas przechodzenia na drugą stronę ulicy. To idealna okazja, by poprzez zabawę wytłumaczyć młodemu człowiekowi najważniejsze przepisy ruchu drogowego. Dzięki temu w przyszłości podczas samodzielnych wyjść dziecko będzie bezpieczniejsze i bardziej uważne w trakcie pokonywania przejść dla pieszych czy poruszania się po ścieżce rowerowej.

Polecane

pixelpixelpixelpixel