Darmowa dostawa od 399,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge
2018-09-04

3 porady, jak mądrze wybrać zabawki dla 3-latka

Twoje dziecko niedawno ukończyło 3 latka i wchodzi w wiek przedszkolny, wkraczając w świat relacji, bacznie przygląda się dorosłym i otoczeniu. 3-latki już całkiem nieźle konstruują zdania, skupienie na czynności trwa u nich kilkanaście minut, powinny więc być docenione, gdy posprzątają zabawki samodzielnie czy coś skonstruują. Umiejąc odróżnić kotka od psa czy naśladować dźwięki, które wydają, maluchy stają się coraz bardziej chłonne na nową wiedzę. Dbając o rozwój dzieci w tym wieku, warto też zwrócić uwagę na zabawki, którymi są otoczone, aby wspierać kreatywność i wyobraźnię. Jak zatem mądrze wybrać zabawki dla 3-latka, aby zapewnić mu i dużą radość, i poszerzać jego horyzonty? Zobacz nasze porady.

Zabawki dla 3-latka - kieruj się zainteresowaniami dziecka!

Mądry wybór zabawek dla 3-latka, obok tego, że nie mogą to być zbyt małe przedmioty, bo cezura 3 lat nie jest umowną datą, wiążącą się z tym, że maluchy nie będą brać przedmiotów do ust. Jest to dość osobnicza właściwość, warto więc wziąć pod uwagę bezpieczeństwo i otaczać się zabawkami, które przede wszystkim będą miały taką wielkość, że zminimalizujemy możliwość ewentualnego połknięcia drobnych elementów. Poza wszystkim istotne są zainteresowania dzieci, które w trzecim roku życia wyraźnie się kształtują. Chłopcy, których fascynuje świat motoryzacji, zwracają uwagę na pojazdy, zwłaszcza te w skali makro, jak ciężarówki, docenią na pewno kolorową śmieciarkę. Będą zachwyceni jej możliwościami - moduł świetlno-dźwiękowy to cecha, która wzbudzi pozytywne reakcje. 3-latki dalej bowiem żywo reagują na zabawki dźwiękowe i te, które oddziałują na nich barwnymi tonacjami.

Śmieciarka BruderyŚmieciarka z załadunkiem

Pierwsze konstrukcje, czyli zabawki dla 3-latka, które musisz mieć

Biorąc pod uwagę zakup zabawek dla 3-latka, warto zauważyć, że w tej fazie rozwojowej maluchy mają coraz bardziej sprawniejsze rączki, umieją już malować, a jedna rączka zaczyna być dominującą. Dlatego zapewniając wsparcie dla tych cech, należy zachęcać dziecko do prac plastycznych, proponując kolorowanki i rysowanie jako formę spędzania czasu. Odpowiednie zabawki dla 3-latka mogą też wiązać się z pierwszymi konstrukcjami, do których dziecko bardzo się przykłada. Wspierają one chwyt i koordynację ręka - oko, będąc mądrym wyborem dla wartościowego prezentu dla trzyletniego dziecka. Dobrze, w perspektywie dalszego rozwoju, otaczać dziecko seriami tematycznych zabawek, które pozwalają tworzyć kolekcje i łączyć się w większe całości. Możliwość dowolnego kształtowania elementów czy takie akcesoria, które pozwalają np. na zbudowanie ogrodzenia, wspierają możliwości pociech, uczą zaangażowania i dają niesamowitą satysfakcję, gdy czynność jest ukończona. Niepowodzenia też mają tu funkcję terapeutyczną, pozwalają kształtować w dziecku postawy niepoddawania się i podejmowania nowych prób. Dlatego wybierając zabawkę dla 3-latka, pamiętaj, by miała ona funkcję edukacyjną, ale była też zwyczajnie ciekawa.

Płeć ma znaczenie, czyli jaką zabawkę kupić 3-letniemu chłopcu?

Wybierając zabawkę dla 3-latka, nie sposób odejść od płci dziecka. Mimo że są te uniwersalne, które sprawdzają się i u chłopców, i u dziewczynek, jak pluszaki, kształtujące więzi, będące nieocenionym prezentem dla dzieciaków, to są i takie, których chłopcy nie zaakceptują. 3-latek jest małym mężczyzną, zaczyna marzyć o byciu strażakiem, policjantem albo rolnikiem. Obdarowując go traktorem, dajemy szansę na naśladowanie “męskich” pasji i dalsze ich zgłębianie. Przyjemnie jest obserwować malucha, który w swoim pokoju będzie organizował swoje pierwsze gospodarstwo rolne albo plac budowy.

Polecane

pixelpixelpixelpixel