Darmowa dostawa od 399,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge
2019-01-22

Jak poprawić humor choremu maluchowi?

Choroba małego dziecka jest dużym wyzwaniem dla rodziców. Ci nie tylko muszą w jakiś sposób zapewnić opiekę maluchowi, co niejednokrotnie wiąże się z koniecznością wzięcia wolnego w pracy. Ale chorujący młody człowiek bardzo często jest marudny oraz ma zły humor. I taki stan może trwać nawet kilka dni. Wielu rodziców, chcąc pójść na łatwiznę, pozwala dziecku przez cały dzień oglądać telewizję czy grać na smartfonie, tablecie czy telefonie. Zajmując się swoimi sprawami, cieszą się, że nikt im nie przeszkadza.

Jednak z różnych powodów takie rozwiązanie nie jest najlepsze. I jeśli ktoś będzie miał możliwość to powinien okres choroby dziecka chociaż trochę z dzieckiem spędzić. Możliwości na to jest całkiem sporo. Przedszkolakom można na przykład poopowiadać bajki czy poczytać różne książeczki. Z pewnością ucieszą się z tak spędzonego z rodzicem czasu. Jeśli maluch będzie czuł się na siłach to można też zagrać w różne gry planszowe lub pobawić się w inny sposób. Z reguły nie powinno być z tym problemów, gdyż dzieci nawet w czasie choroby mają mnóstwo energii i chęci do zabawy - wystarczy je tylko odpowiednio spożytkować.

Drobne zabawki na poprawę humoru


Bardzo dobrym pomysłem na poprawę humoru u chorego dziecka będzie wręczenie mu jakiejś ciekawej zabawki. Może to być niewielki drobiazg, na przykład figurka strażaka, ratownika czy figurka policjanta. Już coś takiego z pewnością zainteresuje malucha i zainspiruje do kreatywnej zabawy. Niektórym dzieciom taki prezencik zapewni zajęcie na kilka godzin. Inne zdecydowanie bardziej będą wolały bawić się z kimś, więc albo trzeba się będzie zaangażować, albo zrobi to rodzeństwo. Zresztą najróżniejszych figurek jest w sklepach naprawdę dużo, a wiele z nich jest naprawdę ciekawych i bardzo dobrze wykonanych. Niewątpliwie do takich zalicza się figurka dżokejki z koniem. W zestawie znajdują się także dodatkowe akcesoria, takie jak wiaderko, szczotka czy widły, które dają znacznie więcej możliwości zabawy. Wybierając drobiazgi dla maluchów można ograniczyć się wyłącznie do samych figurek albo do bardziej rozbudowanych zestawów. Te kilka dodatkowych elementów z pewnością zwiększy atrakcyjność prezentu i sprawi, że możliwości jego wykorzystania znacznie się zwiększą.figurka dżokejki z koniem Bruder

Bruder 62505 bWorld figurka dżokejki i konia z akcesoriami


figurka policjanta Bruder
Bruder 60050 bWorld figurka białego policjantafigurka strażaka Bruder

Bruder 60100 bWorld figurka strażaka

Modele pojazdów na nudę w czasie choroby


Figurki Bruder z pewnością ucieszą każde chorujące dziecko, a jeszcze bardziej modele samochodów czy innych pojazdów. Propozycji w tym zakresie jest bardzo dużo, więc łatwo będzie dopasować zakup do zainteresowań malucha. Jeśli tylko dziecko nie będzie musiało leżeć w czasie choroby to potężna, 60-centymetrowa betoniarka sprawi, że na pewno nie uda się go na dłużej zatrzymać w łóżku. Oczywiście trzeba będzie dobrze pilnować, żeby maluch za bardzo nie biegał, ale z pewnością taki pojazd zajmie go na długie godziny. Jeśli nie przepada za pojazdami budowlanymi lub ma inne zainteresowania to do wyboru są jeszcze różnego rodzaju pojazdy służb ratowniczych czy mundurowych, albo liczne sprzęty rolnicze. Co ciekawe, takimi zabawkami bardzo chętnie bawią się nie tylko chłopcy, ale też i dziewczynki, więc jeśli jakaś młoda dama będzie musiała z powodu choroby zostać w domu to dla niej także można pomyśleć o jakimś tego typu drobiazgu. Akurat w porządne zabawki warto inwestować, bowiem nie tylko dostarczą one mnóstwa zabawy na długi czas, ale także przy okazji mogą sporo nauczyć.

betoniarka Bruder

Bruder 02814 Mack betoniarka


Polecane

pixelpixelpixelpixel